3

2

1

link

Numer spotkania

Temat

Data i godzina

Link

Film ze spotkania

1

Omówienie cyklu spotkań i przybliżenie sylwetki głównej bohaterki E

29.03.2023 godzina 19.15

 

 

2,3

Emocje. Jakie emocje mi towarzyszyły przed rozpoczęciem zażywania, w trakcie oraz w czasie leczenia. Mechanizmy uzależnienia. Uzależnienie jako choroba kłamstwa i emocji.

08.05.2023 godzina 19.00

 

14.11.2023 godzina 20.30

 

 

 

2

Rola grupy rówieśniczej, dostępność substancji, rola rodziny.

08.05.2023 godzina 19.00

 

P

 

Uzależnienie jako choroba. Poza kontrola i poza świadomością.

 

 

 

 

Sygnały ostrzegawcze. Czy inni mogli zauważyć że coś jest nie tak. Moja lista sygnałów ostrzegawczych. Moje "aktorstwo", jak uzależnieni grają.

22.12.2023 godzina 20.30

 

 

 

Kryteria uzależnienia, kiedy należy reagować.

 

 

 

 

Rodzice i ich rola. Co można zrobić dobrze lub inaczej niż dotychczas, jak budować relacje że swoimi dziećmi i jak rozmawiać z nimi o narkotykach.

 

 

 

 

Formy pomocy instytucjonalnej - gdzie szukać pomocy i wsparcia.

 

 

 

 

Moja Terapia, jako proces oparty o wzloty i upadki. Co nie wydarzyło by się gdyby nie wsparcie rodziny.

 

 

 

 

Dobry rodzic, czyli jakim rodzice chciałabym być ja sama.

 

 

 

 

Odpowiedzi na tematy i pytania nie zawarte w cyklu spotkań.

 

 

 

Szanowni Państwo zapraszamy na cykl webinarów/wywiadówek profilaktycznych online dla rodziców. Jest on o tyle ciekawy iż przyjmie formę wywiadu psychoterapeuty uzależnień Moniki Jaworskiej (Pleszewskiej) z uzależnioną młodą dorosłą, która 6 lat  temu ukończyła terapię w stacjonarnym ośrodku terapii uzależnień i na ten moment pędzi w swoim rozwoju i korzysta z trzeźwości. Spotkania te będą miały charakter pomocowy dla rodziców, gdyż główna bohaterka spotkań ma zamiar skupić się na odpowiedzeniu rodzicom nastolatków co mogą zrobić i jak się zachowywać, aby zmniejszyć ryzyko uzależnienia ich dzieci i zrozumieć lepiej swoje dzieci oraz okres dorastania.
 
W czasie spotkania nie będzie możliwości zadawania pytań, jednak udostępnimy adres e-mail: perspektywapsychoterapia@gmail.com , na który ze spotkania na spotkanie będzie można zadawać pytania, na które odpowiadać będziemy sukcesywnie w kolejnych relacjach.
Krótka forma (30-40 min) pozwoli na to, aby szanować Państwa czas, który możecie spędzić z rodziną, a z drugiej strony wyciągnąć ze spotkań jak najwięcej. Planujemy spotkania około 1-2 razy w miesiącu, będziemy na bieżąco przesyłać do Państwa linki do tych relacji.
 

 

Przez krętą drogę, z zagubionej nastolatki do dojrzałej i wytrwałej kobiety

ProfilaktykaRazem.pl